Facebook, Instagram, YouTube – do wyboru do koloru

Media społecznościowe to forma interakcji społecznych wykorzystująca Internet i jeden z najpopularniejszych sposobów łączenia się z ludźmi na całym świecie. Media społecznościowe rozwinęły się z biegiem czasu i obecnie istnieje wiele różnych rodzajów mediów społecznościowych. takich jak Facebook, Instagram, Twitter i LinkedIn. Media społecznościowe to sposób, w jaki ludzie korzystają z Internetu, aby dzielić się swoimi przemyśleniami z innymi lub znajdować treści, które ich interesują. Media społecznościowe zostały nazwane „kamieniem węgielnym nowoczesnego społeczeństwa” i mogą obejmować wszystko, od prostego czatu w usłudze przesyłania wiadomości online, takiej jak WhatsApp, po platformę transmisji online, taką jak YouTube.

Internet i trochę o jego historii

Internet to sieć komputerów, które mogą przesyłać między sobą informacje. Istnieje od 1969 roku i od tego czasu drastycznie się rozwinął. Internet jest zwykle dostępny za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego.
To niesamowite narzędzie, dzięki któremu świat stał się mniejszy. Dzisiaj ludzie mogą wysyłać informacje do innych ludzi na całym świecie jednym kliknięciem. Internet powstał jako ARPANET w 1969 roku i od tego czasu gwałtownie się rozwinął. Został stworzony, aby łączyć ze sobą komputery, aby mogły dzielić się informacjami i to szybciej. Obecnie istnieje około 1.88 miliarda stron internetowych.